آثار سعید خاوری نژاد

مترجم، محقق است

 

جنبش اشغال در ایالات متحده: مطالبات و دستاوردها

      اثر حاضر در 133 صفحه در راستای معرفی و تحلیل جنبش اشغال در ایالات متحده آمریکا اقدام کرده و پس از بررسی سابقه مطالعاتی در این زمینه در قالب کتاب ها، پایان نامه ها و مقاله ها، به تاریخچه جنبش اشغال از تونس و لیبی گرفته تا آمریکا می پردازد. در ادامه به شکل گیری جنبش اشغال در آمریکا توجه شده و مطالبات آن معرفی می شود. دستاوردهای جنبش اشغال مورد اشاره قرار گرفته و به نحوه برخورد پلیس با آن پرداخته می شود. همچنین در زمینه شاخص های اقتصادی در ایالات متحده اطلاعات آماری ارائه شده و ضمن ارائه تصاویر و عکس هایی از جنبش چه در آمریکا و چه در نقاط دیگر جهان، به ابعاد هنری به ویژه پوسترهای جنبش اشغال در ایالات متحده توجه خواهد شد.
فهرست مطالبمقدمه

معرفی جنبش

سابقه مطالعاتی

تاریخچه جنبش اشغال

دلایل ظهور جنبش اشغال

جنبش اشغال وال استریت

بیانیه نیویورک

مطالبات جنبش اشغال

برخورد پلیس

دستاوردها

ابعاد هنری جنبش اشغال

نمودارها و جداول

تصاویر

عکس ها

پوسترها

مطالعه بیشتر

ارجاعات

مقدمه     جنبش اشغال در آمریکا، که ریشه های خود را در تونس و مصر می یابد، با محوریت اشغال وال استریت به اوج رسید و ضمن نقد نظام سرمایه داری حاکم بر ایالات متحده، یک بار دیگر توجهات را به نابرابری در صورت بندی اقتصادی و اجتماعی در آمریکا معطوف کرد. بخش اعظم تأکید این جنبش بر مقوله بی عدالتی در شرایط اقتصادی و معیشتی بود که تا حد زیادی در کوتاه مدت حاصل بحران اقتصادی اخیر در نظر گرفته می شد که در فاصله سال های 2008 ـ 2007 م. آغاز شد. تغییر، مهم ترین خواسته جنبش اشغال بود زیرا از نظر آن ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موجود و مناسبات قدرت در آمریکا فاسد شده و نیازمند تحولی گسترده از پایین به بالا توسط توده های مردم بود.

     آثار مکتوب متعددی در زمینه جنبش اشغال ارائه شده که هر یک به جوانب گوناگون آن اشاره کرده اند. کتاب ها و مقاله های بررسی کننده این جنبش اغلب بر واکاوی اقتصادی دلایل شکل گیری و مطالبات آن تمرکز داشته و گاه درباره آینده آن از منظر سیاسی گمانه زنی می کنند. اثر حاضر در کنار بررسی سابقه مطالعاتی، خاستگاه، تاریخچه، شکل گیری، مطالبات، دستاوردها و برخورد پلیس با جنبش اشغال، به اطلاعات آماری در زمینه شاخص های اقتصادی در ایالات متحده نیز توجه کرده و ضمن ارائه تصاویر و عکس هایی از جنبش چه در آمریکا و چه در نقاط دیگر جهان، به ابعاد هنری به ویژه پوسترهای جنبش اشغال در ایالات متحده می پردازد.

 تصاویری از داخل کتاب

اطلاعات بیشتر 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات